Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Salzburg seçimlerine komünistler damga vurdu

Avusturya'nın Salzburg eyaletinde yapılan seçimlerde, bir önceki seçimde yüzde 0,4 oy alan Avusturya Komünist Partisi (KPÖ), bu seçimde oyunu yüzde 11,7'ye çıkardı.

Avusturya’nın Salzburg eyaletinde seçimler yapıldı. Seçimlerden çıkan sonuçlar ise dikkat çekti. Avusturya Komünist Partisi (KPÖ), bir önceki seçimlerde yüzde 0,4 olan oyunu yüzde 11,7’ye çıkararak, resmi olmayan ilk kesin sonuçlara göre Meclis’te 4 koltuk aldı.

İktidardaki ÖVP de, bir önceki seçimde yüzde 37,8 aldığı eyalette, oylarını yüzde 30,4’e düşürdü. Sosyal demokrat SPÖ de oylarını düşüren partilerden oldu. Önceki seçimde yüzde 20 alan SPÖ, bu seçimde yüzde 17,9’da kaldı. Aşırı sağcı FPÖ ise bir önceki seçimde aldığı yüzde 18,8’lik oyu yüzde 25,8’e yükseltti ve eyaletteki ikinci parti konumuna geldi. Bununla birlikte Yeşiller de oylarını yüzde 9,3’ten yüzde 8,2’ye yükseltti.

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN