Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

Salgın nedeniyle hastaneler kapasite sınırında

Avusturya’da grip ve soğuk algınlığı vakaları geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse beşe katlandı. Hastaneler ise kapasite sınırında. Maske mecburiyeti ise Viyana'daki okullar için geri geldi.

Resmi verilere göre şu anda ülkede 400 bine yakın kişi hasta. Vakaların büyük çoğunluğu başkent Viyana’da, şehirde yaklaşık 100 okulda salgın nedeniyle maske mecburiyeti geri geldi. 

Uzmanlar, grip dalgasının henüz zirve yapmadığını düşünüyor, vaka sayılarının Noel ve Yılbaşı döneminde daha da artacağı öngörülüyor. Sağlık çalışanlarının da hastalanması nedeniyle hastanelerdeki personel eksikliği de ciddi ölçüde arttı; Noel tatili döneminde hastanelerin aşırı yüklenmesinden ve ambulans bekleme sürelerinin artmasından endişe ediliyor. 

Ayrıca, Avrupanın birçok ülkesinde olduğu gibi Avusturya’da da başta çocuklar için antibiyotikler olmak üzere birçok ilaç bulunamıyor.

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN