Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Mart 2023 Salı

Salgın döneminde verilen cezaların bir kısmı geri ödenebilir

Aşağı Avusturya'da eyalet hükûmeti salgın döneminde verilen cezaların bir kısmını geri ödemeyi planlıyor. Ayrıca long-covid'e yakalanan veya aşının yan etkilerinden muzdarip olanlara tazminat verilecek.

Aşağı Avusturya’da eyalet hükûmeti, özellikle salgın döneminin başlarında konulan ancak daha sonra Anayasa Mahkemesi tarafından yasalara aykırı olduğuna hükmedilen bazı kısıtlamaları ihlal edenlere verilen para cezalarını geri ödemeyi planlıyor. 

Eyalet hükûmetindeki ÖVP-FPÖ koalisyonu, salgın döneminde verilen haksız para cezalarını geri ödemek, ve ‘Long-Covid’’den veya aşının yan etkilerinden muzdarip olanlara tazminat vermek için toplam 30 milyon avro bütçe ayırdı. 

Ancak Anayasa Bakanı Karoline Edtstadler ve İçişleri Bakanı Gerhard Karner, para cezalarını geri ödemenin yasal olarak çok zor olabileceğine dikkat çekti.

Geri Dön 21 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN