Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

Sağlık sisteminde reform

Avusturya hükûmeti, sağlık sektöründe yaşanan sorunlar karşısında hazırlanan yeni önlem paketini duyurdu.

Planlara göre, yıl sonuna kadar yasal sağlık sigortası doktorları için 100 ek kontenjan açılacak, yeni açılacak muayenehaneler için 100 bin avroya kadar devlet desteği sağlanacak. Reform kapsamında, başta jinekoloji, pediatri ve aile doktorları olmak üzere 100 yeni muayenehane açılması hedefleniyor. 

İlaç krizine çözüm arayışı

Mevcut ilaç krizine çözüm olarak, önemli etken maddeler için bir depo kurulacak ve eczaneler, bu maddeleri kendi ilaçlarını hazırlamak için kullanabilecek. 

Avusturya hükûmeti ayrıca, 10 bin çocuk ve gence ücretsiz psikolojik destek sağlayacak bir projeyi yazın başında duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı’nın yeni projesi kapsamında, 21 yaşın altındaki çocuk ve gençler, hızlı ve bürokrasiden uzak biçimde 15 seansa kadar ücretsiz psikoterapi alabilecek.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN