Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Polis 46 göçmeni kurtardı

Avusturya'da pazar gecesi, aralarında kadın ve 14 çocuğun bulunduğu 46 kişilik bir grup Türk ve Suriyeli mülteci, kapalı bir kasa kamyonetin dar yük ambarında saatlerce kilitli kaldı.

Deutschkreutz sınır kapısındaki polis memurları, kilitli durumda olan göçmenleri kurtardılar. Mülteciler, neredeyse dayanılmaz koşullarda seyahat etmişlerdi; pencere yok, koltuk yok ve nefes alacak hava yok. İlk incelemelere göre, bu insan kaçakçılarının Beyaz Mercedes Sprinter adlı araçla Sırbistan'dan yola çıktığına inanılıyor.

Pazar günü saat 02.00 civarında, minibüs Deutschkreutz sınır kapısına vardığında, yük ambarında bulunan 24 erkek, sekiz kadın ve 14 çocuk, acı dolu saatlerin ardından neredeyse yaşama sıkı sıkıya tutunuyorlardı. Yetkililere göre, sürücülerin kapıları açmaları sırasında "tak tak" sesleri duyuldu.

Polis memurları, Mercedes Sprinter'ın yükleme alanının kapılarını açtığında, sıkışmış olan göçmenler adeta onlara koştu. Nefes nefeseydiler ve resmi raporlara göre, 35 Türk ve 11 Suriyeli bu korkunç yolculuğun sonunda tamamen çaresiz bir durumdaydı. Bazılarının yüzleri solmuştu ve bitkin bir hâldeydiler.

Bu yolculuk sırasında, yolcuların bazılarının korku dolu anlarda yük ambarına dışkıladıkları görünüyor. Sınır muhafızları, kötü bir koku fark ettiler ve bu, 2015 yılında Parndorf yakınlarında A4 otoyolunda soğutmalı bir kamyonda 71 mültecinin cesedinin bulunduğu korkunç trajediyi hatırlattı.

Kurtarılan mültecilere hemen yardım edildi ve Heiligenkreuz'daki ilk polis kabul merkezine götürüldüler. Şu anda sorgulanıyorlar ve soruşturma önümüzdeki günlerde devam edecek.

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN