Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

Perakendede uzlaşma: Maaşlara yüzde 8,43 zam

Avusturya’da aylar süren mücadelenin ardında perakende sektöründe uzlaşma sağlandı. Maaşlara, ortalama yüzde 8,43 zam yapılacak.

Özel Sektör Çalışanları Sendikası (GPA) müzakerelerin tamamlandığını, toplu sözleşmeler kapsamında, perakende alanında çalışanların maaşlarına yüzde 8,3 ila yüzde 9,2 arasında zam yapılacağını duyurdu. Mağazalarda meslek eğitimi alanların zam oranlarının ise yüzde 10 civarında olacağı duyuruldu. 

Toplu sözleşmeler kapsamında, çırakların aylık gelirleri ilk yıl 880 avroya, ikinci yıl 1.130 avroya, üçüncü yılda ise 1.430 avroya yükselecek. 

Sektörde ortalama asgari ücret ise brüt 1.945 avrodan yaklaşık 2 bin 124 avroya çıkarılmış olacak.

Perakende sektöründeki toplu sözleşmeler ilk kez enflasyon değerinin yüzde 0,8 ile altında gerçekleşti. Avusturya’da yıllık enflasyon, bu yıl eylül ve ekim aylarında yüzde 9,2 olarak kayıtlara geçmişti.

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN