Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

ÖVP’li eski bakan 3 yıla kadar hapisle yargılanıyor

Eski Aile Bakanı ve ÖVP'li eski Başbakan Sebastian Kurz'un yakın arkadaşı Sophie Karmasin, birtakım yolsuzluk iddialarıyla ilgili 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Avusturya’da iktidar partisi ÖVP hakkındaki yolsuzluk iddialarına bir yenisi eklendi. ÖVP’li eski Aile Bakanı, ve ÖVP’li eski Başbakan Sebastian Kurz’un yakın arkadaşı Sophie Karmasin, hukuka aykırı biçimde devletten bakanlık maaşı almaya devam ettiği ve Spor Bakanlığıyla ilgili gizli anlaşmalar yaptığı suçlamalarıyla yargılanıyor. 

Karmasin’in, Aile Bakanlığı görevini bıraktıktan sonra bile bakan maaşı almaya devam ettiği, bu süreçte yasa dışı şekilde toplam 78 bin 600 avro maaş aldığı tespit edildi. Eski Bakan’ın, ayrıca para kazanmak için Spor Bakanlığıyla ilgili çalışmalara ilişkin gizli anlaşmalar yaptığı iddia ediliyor. 

Duruşmanın ilk gününde sessiz kalan Bakan, ‘travmalar’ nedeniyle konuşmak istemediğini söyledi. Suçlu bulunursa, 3 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN