Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2023 Çarşamba

ÖVP, iklim aktivistlerine hapis cezası istiyor

ÖVP'li belediye meclis üyesi Karl Mahrer, saatte 100 kilometre hız sınırı talebiyle trafiği kapatan iklim aktivistlerine, 'hapis cezası' verilmesi gerektiğini söyledi.

Avusturya otobanlarında saatte 100 kilometre hız sınırı talep eden iklim aktivistleri, dün başkent Viyana’da kendilerini asfalta yapıştırarak şehir merkezinde trafiği kapadı. ÖVP’li belediye meclis üyesi Karl Mahrer, iklim aktivistlerine hapis cezası verilmesi çağrısında bulundu. 

İklim değişikliğiyle mücadele eden ‘Son Nesil’ grubu, mayıs ayı boyunca Avusturya’da çok sayıda eylem planlıyor. Grubun eylemleri, kamuoyunu ve siyasetçileri ikiye ayırıyor; kimileri iklim değişikliğine dikkat çekmenin önemli olduğunu söyleyerek eylemleri desteklerken, kimileri de günlük hayatı ve trafiği engelledikleri gerekçesiyle eylemcileri eleştiriyor.

Birçok siyasetçi, iklim aktivistlerinin eylemlerine daha sert yaptırımlar uygulanmasını savunuyor. ÖVP’li Mahrer, "İklim değişikliği büyük bir sorun, ancak 100 km/s hız sınırı gibi fahiş talepler, iklim sorununa çözüm değil" diyerek, kendilerini yola yapıştırarak trafiğin aksamasına yol açan göstericiler için hapis cezası ve protesto hakkında yasal değişiklikler yapılması talebinde bulundu.

Aşırı sağcı FPÖ partisinin sözcüsü Dominik Nepp de, "Yetkililer, eylemcilere karşı yeterince hızlı ve sert adımlar atamıyor" diyerek aktivistlere yönelik yaptırımların sertleştirilmesi gerektiğini savundu. 

Geri Dön 03 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN