Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Okullardaki ‘İslam araştırması’ eleştirilerin hedefi oldu

Viyana Üniversitesi tarafından sadece Müslüman öğrencilerin katılımıyla yapılan ‘Avusturya’da İslami Din Eğitiminin Etkileri’ isimli araştırma, ülkedeki Müslümanların tepkisini çekti. 

Araştırmacılar, İslami din dersinin etkilerini ve Müslüman öğrencilerin görüşlerini gözlemlemek için, araştırmaya katılan Müslüman öğrencilere, bir takım konulara dair görüşlerini soruyor. 

Katılımcılara sorulan sorular arasında, ‘Eşcinsellerin öpüşmesi iğrenç mi?’, ‘Müslümanlar sadece birbirleriyle mi arkadaşlık etmeli?’, ‘Kadınlar, ahlaksız davranışlarından ötürü cezalandırılmalı mı?’, ‘Şiddet kullanmayan erkekler zayıf mıdır?’ gibi, önyargılara ve varsayımlara dayanan ifadeler olması büyük tepki çekti. 

Müslüman Gençlik Birliği ve Ayrımcılık Karşıtı Eğitim Girişimi, araştırmanın derhal durdurulması çağrısında bulundu ve Viyana Üniversitesi rektörü ve Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama talebinde bulundu. 

Eğitim Bakanı Martin Polaschek ise, araştırmanın hükümetle hiçbir ilgisi olmadığını vurgulayarak, bu tür çalışmalarda soruların etik standartlara uygun olması gerektiğini bildirdi. 

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN