Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Okullarda ‘mutluluk’ dersi

Avusturya’nın Braunschweig kentinde, psikoloji öğrencilerinin projesi kapsamında ilköğretimin ders programına ‘mutluluk dersi’ eklenecek.

Braunschweig Teknik Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencilerinin araştırma projesi kapsamında, şehirdeki 16 ilköğretim okulunun ders programına klasik derslerin yanı sıra bir de ‘mutluluk dersi’ eklenecek. Bu derslerde yardımseverlik, minnettarlık, empati, rahatlama ve farkındalık gibi duygular işlenecek, öğrencilerin ruh sağlığını iyileştirecek ve stres gibi negatif duygularla mücadele etmesini kolaylaştıracak etkinlikler yapılacak. 

Üniversiteden araştırmacı psikolog Tobias Rahm, "Daha az depresyon ve stres, daha fazla empati ve takdir olan bir dünya istiyorsak, okullarımız başlamak için muhtemelen en iyi yer" açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN