Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ağustos 2023 Salı

Okul yardımı ödemeleri başladı

Avusturya'da 120 avrodan 150 avroya çıkarılan okul yardımı ödemeleri, dün itibarıyla başladı.

Avusturya’da dar gelirli ailelerin çocuklarının okul masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için verilen okul yardımı, dün (7 Ağustos) itibarıyla ödenmeye başlandı. Yardım, bu sene 120 avrodan 150 avroya çıkarıldı. 

Sosyal İşler Bakanlığı, asgari gelir veya sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına verilecek ‘Schulstartklar’ yardım kuponunun, 15 Eylül’e kadar Volkshilfe, Caritas ve Kinderfreunde’nin ülke genelindeki 72 teslim noktasından alınabileceğini açıkladı. 

Sosyal İşler Bakanı Johannes Rauch, "Dolu bir okul çantası bir gelir meselesi olmamalı. Kampanyamızla düşük gelirli ailelerin endişe duymadan okula başlayabilmelerini sağlıyoruz" açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN