Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

Öğrencilere 'Ramazan Bayramı muafiyeti' tartışması

Viyana'da bir lisenin, velilere Ramazan Bayramı muafiyeti ile ilgili e-posta atmasıyla birlikte, tartışmalar yeniden alevlendi.

Başkent Viyana’da bir lise yönetimi, tüm velilere Ramazan Bayramıyla ilgili bir e-posta gönderdi. E-postada "Bugün Viyana’da normal bir okul günüdür. Ancak Müslüman ailelerin bu günü birlikte kutlamak istemelerini de anlayışla karşılıyoruz" ifadeleri kullanıldı. Ancak okul tarafından yapılan ikinci bir açıklamada, muafiyetin yalnızca bir gün olduğu, iki veya üç gün süreyle devamsızlığın kabul edilemeyeceği duyuruldu. Ayrıca ailelerin devamsızlığa ilişkin okulu bilgilendirmesi gerektiği de hatırlatıldı.

E-posta, tartışmaları da beraberinde getirdi. Avusturya’da 2022 yılından bu yana Müslüman ve Ortodoks Hristiyanların bayramları Federal Eğitim Bakanlığı’nın listesinde yer alıyor. Öğrenciler, dini bayramlarını gerekçe göstererek, en fazla bir gün okuldan derslerden muaf olabiliyor.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN