Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Öğrenci temsilcileri, üniversite sınavının kolaylaştırılmasını istiyor

Öğrenci temsilcileri, üniversite sınavının içeriğinin azaltılmasını ve yazılı sınav için sürenin bir saat uzatılmasını talep etti. Ayrıca sözlü sınavın da gönüllü hâle getirilmesi isteniyor.

Öğrenci temsilcileri, Avusturya’nın üniversite sınavı Matura’da (Almanya’daki Abitur) değişiklikler yapılması yönünde çağrıda bulundu. Sınav materyalinin kısıtlanmasını ve yazılı sınav için sürenin bir saat uzatılmasını talep eden öğrenciler, ayrıca sözlü sınavın gönüllü hâle getirilmesini istedi. 

Öğrenci temsilcileri, birçok ders materyalini kaçırdıklarını, aşırı baskı altında olduklarını dile getirdi; hükûmeti, öğrencilerin ruh sağlığına öncelik vermeye çağırdı.

Öğrencilere sağlanan bu kolaylıklar, salgın döneminde yürürlükteydi. Ancak uzaktan eğitim kalkınca ve hayat nispeten normale dönünce, Eğitim Bakanı Martin Polaschek, sınav yönetmeliğini salgın öncesindeki haline döndürmüştü. 

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN