Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2023 Perşembe

Nehammer: Kickl bir güvenlik riski

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Kickl öncülüğündeki FPÖ ile koalisyon yapmayacaklarını söyledi ve Kickl'ı bir 'güvenlik riski' olarak tanımladı.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, partisinin Herbert Kickl liderliğindeki aşırı sağcı FPÖ ise kesinlikle koalisyon yapmayacağını dile getirdi. "Kickl bir güvenlik riski" diyen Başbakan, aşırı sağcı siyasetçinin başbakan olması için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Lazarsfeld Enstitüsü’nün son anketine göre, FPÖ, yüzde 28 oy oranıyla birinci parti. Ana muhalefet Sosyal Demokrat Parti yüzde 25 oyla ikinci sırada, Nehammer’in liderliğini yaptığı iktidar partisi ÖVP ise yüzde 21 ile üçüncü sıraya düştü. Aşırı sağcı Kickl’ın başbakan olmasını isteyenlerin oranı (yüzde 20), Nehammer’in başbakanlığa devam etmesini isteyenlerden (yüzde 19) daha fazla. 

Avusturya’da bir sonraki genel seçim, en geç 2024 sonbaharında yapılacak. 

Geri Dön 13 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN