Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

Nehammer Afrika gezisinde

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Federal Tarım Bakanı Norbert Totschnig’le beraber dört günlük bir Afrika gezisine çıktı. Nehammer, Afrika’ya resmi ziyarette bulunan ilk Avusturya Başbakanı oldu.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Angola, Gana, ve Mısır’ı kapsayacak gezide amaç, göç ve güvenlik alanlarındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi. Özellikle Angola, ülkedeki hammadde ve petrol zenginliği nedeniyle, son dönemlerde Rusya’ya alternatif arayan Batı ülke liderlerinin sıkça ziyaret ettiği bir ülke olmaya başladı. 

Nehammer, geziye ilişkin "Kısmen tek taraflı olarak Rusya veya Çin gibi diğer ülkelere bağımlı hale geldik. Çeşitliliğe odaklanmak, ve diplomatik kapılarımızı küresel Güney'e, her şeyden önce Afrika'ya açmak artık çok daha önemli" açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN