Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Nefret suçları arttı

Avusturya'da 2022 yılında, bir önceki yıla kıyasla yüzde 7 artışla, 5 bin 865 nefret suçu işlendi.

Avusturya İçişleri Bakanlığı, 2022 yılında meydana gelen suçlarla ilgili hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaştı ve bu raporda 5 bin 865 nefret suçunun işlendiğini ve bu suçlarda önceki yıla kıyasla yüzde 7'lik bir artış olduğunu belirtti.

Büyük bölümü Nazi propagandası

Raporda, suçların büyük bir bölümünün Avusturyalılar tarafından işlendiği vurgulanarak, nefret suçlarının toplam suçların yüzde 68,2'sini oluşturduğu ifade edildi. Nefret suçlarının yarısından fazlasının Nazi propagandasıyla ilgili olduğu raporda yer aldı.

Suç işleyenlerin çoğu genç

Geçtiğimiz yıl meydana gelen nefret suçlarının, önceki yıla göre yüzde 7 arttığına dikkat çekilen raporda, suç işleyenlerin büyük çoğunluğunun genç ve ceza ehliyetine sahip olmayan kişiler olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanı Gerhard Karner, raporla ilgili yaptığı açıklamada, ideolojik nedenlerle işlenen nefret suçlarının artış gösterdiğini vurgulayarak, emniyet güçlerinin radikal ve aşırıcı gruplara karşı mücadeleyi sürdürmek için her türlü imkânı kullanacağını belirtti.

Adalet Bakanı Alma Zadic ise nefret suçunun demokratik toplumların birlikteliğine yönelik en büyük tehditlerden biri olduğunu vurgulayarak, son dönemdeki kışkırtıcı kampanyalar ve şiddet çağrılarının bu tehdidin gerçekliğini gösterdiğini ifade etti.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN