Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Aralık 2022 Cumartesi

Mülteci başvuruları rekor kırdı

Avusturya’ya 2022 yılında 102 bin iltica başvurusu yapıldı. Kıbrıs’tan sonra kişi başına en çok mülteci düşen AB ülkesi oldu.

Avusturya’ya 2022 yılında 101 bin 755 iltica başvurusu yapıldı. Bu, son 67 yılda görülen en yüksek seviye. Başvuruların büyük kısmı Afganistan, Suriye ve Ukrayna’dan geldi. Avusturya’ya iltica edenlerin yüzde 91’i erkek ve büyük çoğunluğu 18 ila 25 yaş arasında.

Göçmen karşıtı tutumuyla bilinen aşırı sağcı FPÖ, ülkeye mülteci kabulünün en kısa zamanda durdurulmasını talep ediyor. FPÖ’lü siyasetçi Hannes Amesbauer, Burgenland eyaletinin Macaristan sınırına yüksek bir duvar örülmesi çağrısında bulundu.

Geri Dön 31 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN