Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Kasım 2023 Pazartesi

Metal işçileri greve çıkıyor

Avusturya'da enflasyon oranının altında zam teklifi alan metal işçileri bugün uyarı grevine çıkıyor.

Avusturya’da metal işçileri bugün greve çıkıyor. Patronlar, sendikanın talep ettiği yüzde 11,6’lık ücret zammının çok daha aşağısını teklif edince, metal sektöründe çarşamba gününe kadar uyarı grevi yapılmasına karar verildi. Karnten eyaletinde 16 şirkette çalışan metal işçileri bu greve katılacak.

Sendikadan yapılan açıklamada, patronların 100 avro zam ve enflasyon oranının altında kalan tek sefere mahsus yüzde 2,5’luk zam teklif ettiği belirtildi. Bu kabul görmeyince, ikinci teklif olarak yine enflasyon oranının altında bir zammın iki yıllık anlaşma şeklinde sunulduğunu aktaran sendika yetkilisi, “Bu kesinlikle kabul edilemez” dedi.

Bir sonraki müzakere 9 Kasım’da yapılacak. Sendika, bu tarihe kadar yapacakları uyarı greviyle işi durdurarak patronlara makul teklifler yapılmazsa grevin devam edeceği mesajını vermek istiyor.

Geri Dön 06 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN