Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Kasım 2022 Perşembe

Krizden önce bile 81 bin hane enerji yoksuluydu

Avusturya’da 330 bin hane evlerini yeterince ısıtamıyor. Araştırmaya göre bu hanelerin 81 bini enerji krizinden önce de enerji yoksuluydu.

Avusturya İstatistik Ofisinin son verilerine göre, enerji krizi ve enflasyon nedeniyle Avusturya’daki hanelerin yüzde 9,2’si, yani yaklaşık 330 bin hane, 2022’nin ikinci çeyreğinde evlerini yeterince ısıtamıyor. 

İstatistik Ofisinin araştırmasına göre, Ukrayna’daki savaş ve enerji krizi başlamadan önce bile ülkedeki hanelerin yüzde 2’si, yani yaklaşık 81 bin hane enerji yoksuluydu.

Uzmanlar, dar gelirli hanelerin enerji masraflarıyla baş edemediği için kış aylarında bile evlerini yeterince ısıtamadığına dikkat çekti. Devletin enerji krizi nedeniyle sağlayacağı elektrikte fiyat tavanı gibi uygulamaların sadece geçici çözümler olduğu belirtildi, enerji yoksulluğuna uzun vadeli bir çözüm çağrısı yapıldı. 

Geri Dön 17 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN