Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Şubat 2023 Perşembe

Korona kısıtlamaları 30 Haziran’a kadar kalkacak

Avusturya’da korona salgınına karşı alınan tedbirlerin tamamı 30 Haziran’a kadar kalkmış olacak.

Avusturya hükûmeti, salgına karşı halen yürürlükte olan son kısıtlamaların 30 Haziran’a kadar kademeli olarak kaldırılacağını duyurdu. Hastane, muayenehane, ve huzurevlerinde maske mecburiyeti 30 Nisan’da kalkacak. 

Kısıtlamaların kaldırılması kararı, çarşamba günü yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında alındı. Toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sağlık Bakanı Johannes Rauch, “Pandemi sona eriyor. Virüs hayatımızda kalacak, ve bununla başa çıkabileceğiz” ifadelerini kullandı. Nüfusun virüse karşı yüksek oranda bağışıklık kazandığını dile getiren Bakan, “Kriz modundan çıkabiliriz” dedi. 

Sağlık Bakanı: Okulların kapatılması bir hataydı 

Rauch, ayrıca salgının başlarında okulların kapatılmasının hata olduğu yönünde görüş bildirdi. Uzaktan eğitimin çocuklarda uzun vadeli bir eğitim açığına yol açtığını söyleyen Bakan, “Gelecekte benzer bir durum olursa, risk değerlendirmesi farklı şekilde yapılacak” dedi.

Bir hatırlatma; salgının başında okulların kapatılması kararı alındığında Rauch henüz Sağlık Bakanı değildi. O dönemki Bakan Rudolf Anschober'di ve 2021 yılında 'Salgından yoruldum' diyerek istifa etmişti.

Geri Dön 02 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN