Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Korona aşıları 1,4 milyon kişinin hayatını kurtardı

DSÖ verilerine göre; korona aşıları Avusturya'da 25 bin, dünya genelindeyse 1,4 milyon kişinin hayatını kurtardı.

Korona aşıları 1,4 milyon kişinin hayatını kurtardı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) araştırmaları, Mart 2023 tarihine kadar yapılan korona aşılarının dünya genelinde 1,4 milyon, Avusturya’da 25 bin kişinin hayatını kurtardığını ortaya koydu. DSÖ’nün, Avrupa’daki 34 ülkede yaptığı çalışmada, 25 yaş ve üzeri nüfusta korona aşılarının ölüm oranlarının yüzde 57 oranında azalmasını sağladığı açıklandı. Aşıya bağlı olarak engellenen ölümlerin yüzde 96’sının 60 yaş ve üzeri olduğu, üçüncü dozun Avrupa genelinde 721 bin kişinin hayatını kurtardığı belirtildi. En fazla ölümlerin Omikron’un baskın varyant olduğu dönemde engellendiğine dikkat çekildi.

Avusturya Sağlık Güvenliği Ofisi (BASG), ülke genelinde, aşıya bağlı nedenlele sadece iki olası ölümün kaydedildiğini bildirmişti.

Araştırmada Polonya ve Türkiye gibi ülkelerin verilerinin henüz olmadığı, gerçek rakamların çok daha fazla olduğu vurgulandı. 

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN