Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Aralık 2023 Cumartesi

Komünist Partililer maaşlarının 275 bin avrosunu bağışladı

Avusturya’nın Steiermark eyaletinde Avusturya Komünist Partisi (KPÖ) milletvekilleri, 2023’te maaşlarının 275 bin avrosunu bağışladı. 

OE24’ün haberine göre; siyasetçiler ücretlerinin, ortalama bir işçinin maaşını aşan kısmını (ortalama 2 bin 500 avro), yardıma muhtaç kişi ve kurumlara aktardılar. Graz Belediye Başkanı Elke Kahr, aylık 8 bin 300 avroluk net gelirinin yalnızca 2 bin avrosunu kendi ihtiyaçları için harcadığını, geri kalan tutarı sivil toplum örgütleri ve aş evlerine dağıttığını duyurdu, "Maaşımın toplam 1,1 milyon avrosu yardımlara aktarıldı" diye konuştu. 

2023 yılında 2 bin 300’den fazla aileye maddi yardım sağlandığı bildirildi. Avusturya Komünist Partisi’nin 1998 yılından bu yana sürdürdüğü uygulamada, 30 bine yakın kişiye yardım edildiği, 3,2 milyon avrodan fazla bağış yapıldığı açıklandı. Bu yıl en fazla desteğin, gıda, barınma, ısınma, elektrik, cenaze masraflarına yönelik ödeme sorunları çeken yoksul ailelere sağlandığı belirtildi.

Geri Dön 30 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN