Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Kasım 2022 Cumartesi

Koalisyona memnuniyet düşük

Avusturya’da son ankete göre vatandaşların yüzde 52’si ÖVP-Yeşiller koalisyonundan memnun değil.

Lazarsfeld Derneği tarafından yapılan son ankete göre, Avusturya’da iktidardaki ÖVP-Yeşiller koalisyonundan memnun olmayanların oranı yüzde 52’ye yükseldi. 

Ankete göre ana  muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti’nin oy oranı yüzde 27, aşırı sağcı FPÖ’nün oy oranı ise yüzde 24 olarak tespit edildi. Son dönemlerde ismi yolsuzluk skandallarıyla anılan iktidarın büyük ortağı ÖVP ise yüzde 22 oy ile üçüncü sırada yer aldı. 

Öte yandan ‘Presse’ gazetesinin genel yayın yönetmeni Rainer Novak, o dönemde Finans Bakanlığı’nın genel sekreterliğini yapan ve şu anda yolsuzluk iddialarıyla suçlanan Thomas Schmid ile konuşmalarının ortaya çıkması üzerine istifa etti. Konuşmalarda, Novak’ın devlet televizyon kanalı ORF’nin başına geçmeyi hedeflediği ve bunun için Schmid ile bir anlaşma yapmak istediğine yönelik kanıtlar bulunmuştu. 

Geri Dön 12 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN