Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2023 Çarşamba

Kiralar, 2025’e kadar yüzde 28 artabilir

Avusturya’da kiraların temmuz ayında yeniden zamlanarak ortalama yüzde 5,5 oranında artması bekleniyor. Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü, ülkede kiraların 2025’e kadar yüzde 28 oranında artabileceği öngörüsünde bulundu. 

İşçiler Odası, gösterge kiraların (Richtwertmieten) temmuz ayında yüzde 5,5 zamlanacağını duyurdu.

Ekonomik Araştırmalar Enstitüsünün hesaplamalarına göre ise, gösterge kiralar, 2025’e kadar yüzde 28 oranında artabilir. Avusturya’nın büyük şehirlerinde kiralar hali hazırda geçen yıla göre yüzde 11’e kadar zamlandı. 

Ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti, kiralara fiyat freni uygulanması yönündeki talebini yineledi. Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü de, kiraların en fazla yüzde 2 oranında artırılabilmesi çağrısında bulundu. 

Hükûmet, kira artışlarına sınır getirmeyi uzun süredir düşünüyor. Ancak bu konuda somut bir adım yok. 

Geri Dön 31 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN