Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2023 Perşembe

Kira artışları yüzde 5 ile sınırlanacak

Avusturya'da kiralara fiyat freni konusunda sonunda anlaşmaya varıldı; önümüzdeki üç yıl boyunca, kira artışları en fazla yüzde 5 ile sınırlandırılacak. 

Hükûmet tarafından kamuoyuna sunulan önlem paketi çerçevesinde, kira artışları 2024 yılından itibaren üç yıl boyunca yüzde 5 ile sınırlandırılacak. Bu üst sınır, yasal olarak düzenlenen tüm kira kontratları, kira endeksleri, ve sosyal konutlar için, yani tüm kiracıların yaklaşık yüzde 75’i için geçerli olacak. Kira endeksleri, yılda sadece bir kere artırılabilecek. Bu düzenlemeden etkilenen kiracıların, kira masraflarından yılda 500 ila 1.500 avro kar etmesi bekleniyor. 

Hükûmet, ayrıca savaş dolayısıyla olağanüstü seviyede kar eden enerji şirketlerinden alınan vergileri artırmayı ve otoyol geçiş ücretleri ve toplu taşıma biletlerine yapılacak zamları askıya almayı planlıyor.

Geri Dön 31 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN