Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ekim 2023 Perşembe

İnşaat sektörü darboğaza sürükleniyor

Avusturya'da darboğaza sürüklenen inşaat sektörüyle ilgili ekonomistler, verilen kredilerin kolaylaştırılması çağrısı yaptı.

Avusturya’da ekonomistler inşaat sektörüne verilen kredilerin kolaylaştırılması çağrısında bulundu. Ekonomik Araştırma Enstitüsü (Wifo) Başkanı Gabriel Felbermayr, inşaat sektöründeki durgunluğa işaret ederek, krize karşı yapısal önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Felbermayr, yüksek faiz oranları ve artan inşaat maliyetleri nedeniyle sektörün darboğaza sürüklendiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası'nın hesaplamalarına göre Avusturya'daki gayrimenkuller, 2022 yılında, neredeyse beşte iki oranında aşırı artışlarla değerlendi. Uzmanlar, bireysel iflasların önüne geçmek için konut kredisi taksitlerinin hane net gelirinin yüzde 40’ını aşmaması ve vadesinin en fazla 35 yıl olması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 26 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN