Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Mart 2023 Cuma

İlaç krizi devam ediyor: Antibiyotik bulunamıyor

Avusturya’da başta çocuklar için antibiyotikler ve grip ilaçları olmak üzere yüzlerce ilaçta arz problemi sürüyor. Sağlık Dairesi, ülke genelinde birçok kritik ilaç dahil toplam 613 ilaçta tedarik sorunları yaşandığını açıkladı. 

Asya ülkelerinden ithalat problemleri nedeniyle yaşanan ilaç kıtlığı, yetişkinlere yönelik ilaçları da etkilemeye başladı. Anketlere göre eczanelerin yüzde 81’i, durumun daha da kötüye gideceğinden endişeli. 

Eczacılar Odası Başkanı Ursula Mursch-Edlmayr, stokta olmayan ilaçlar için bir bekleme listesi oluşturulduğunu ve bekleyen kişi sayısının 23 bini aştığını açıkladı. Mursch-Edlmayr, ilaç üretiminin acilen yurtiçine taşınması çağrısında bulundu. 

Geri Dön 10 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN