Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ocak 2023 Çarşamba

İlaç kıtlığı sürüyor: SPÖ’den ‘Avrupa’da üretilsin’ talebi

Avrupa’da ilaç kıtlığı yaşanıyor. Avusturya’nın ana muhalefet partisi SPÖ ise sorunların gelecekte devam etmemesi için ilaç üretiminin Avrupa’ya alınmasını talep etti.

Avusturya’da başta antibiyotik ve ağrı kesiciler olmak üzere yüzlerce ilaçta arz sorunu devam ediyor. Avrupa genelinde yaşanan ilaç kıtlığının ana sebebinin Asya ülkelerinden ithalatta tedarik zinciri problemleri olduğunu belirten ana muhalefet SPÖ, böyle sorunların gelecekte yaşanmasını engellemek için üretimin yeniden Avrupa’ya alınmasını talep ediyor. 

"Temel ilaçların tedariki Çin'e bırakılmayacak kadar önemli"

SPÖ Sağlık Sözcüsü Philip Kucher, 530’dan fazla ilacın Avusturya’da bulunamadığına dikkat çekti, “Temel ilaçların tedariki, şansa veya Çin'e bırakılamayacak kadar önemli. Avrupa'da satış yapmak isteyen herkes Avrupa'da da üretim yapmalıdır” dedi.

Geri Dön 04 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN