Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2024 Cumartesi

İktidar ve muhalefet arasındaki ‘işsizlik’ tartışması

Başbakan Nehammer'in işsizlik parasını azaltma planına karşı muhalefet, işsizliğin nedenleriyle mücadele yerine işsizlerle uğraşıldığını savundu.

Avusturya’da Başbakan Karl Nehammer, işsizlik parasını azaltmayı planladıklarını duyurmuştu. Avusturya Halk Partili (ÖVP) Nehammer’in açıklamaları ana muhalefet Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SVP) tarafından sert eleştirildi. SVP’li Andreas Babler, "Hükûmet işsizliğin nedenleriyle mücadele etmek yerine, işsizlerle uğraşıyor" diye konuştu. 

Babler, ülkedeki işsizlik sorunu için yapısal reform çağrısında bulundu, “Seyirci kalmak yerine, bir yıldan uzun süre işsiz olan herkese iş teklifinde bulunulabilir“ dedi. Babler, uzun süreli işsizlerin; okullarda, postanelerde, basit tadilat işlerinde ya da otoparklarda yardımcı personel olarak çalıştırılmasını önerdi.

Avusturya İş Ajansı’nın verilerine göre ülkede 40 bin kişi uzun süreli işsiz olarak bulunuyor.

Geri Dön 17 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN