Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Aralık 2023 Salı

İklim bilimcilerden sevindiren haber

Avusturya'da ilk kez sera gazı emisyonları 70 milyon tonun altına düşerek, 2030 hedeflerine ulaşılabilir gibi görünüyor. 

Yılbaşı öncesinde iklim bilimcilerden sevindirici bir haber geldi. Avusturya'nın 2023'teki emisyonları önemli ölçüde azaldı. Petrol, doğalgaz ve elektrik tüketim verilerinin hesaplandığı sera gazı nowcasting'ine göre, emisyonlarda yüzde 6,9'luk bir düşüş veya 67,6 milyon ton CO2 (karbondioksit) azalması görüldü.

2005'te bu miktar 91 milyon tonken, 2019 yılına kadar 79,8 milyon tona gerilemişti.

Graz Üniversitesi Wegener Merkezi'nden araştırmacılar Stefan Schleicher ve Gottfried Kirchengast, "Eğer bu azalma oranı devam ederse, 2021'den bu yana ilk kez 2030 için belirlenen AB hedeflerine ulaşabilecek bir eğilim görülüyor" açıklamasında bulundu.

Güzel havalar ve ekonomik kriz olumlu etkiledi

Ancak, bu düşüşün özel etkenler tarafından tetiklendiğine dikkat çektiler. Daha az ısıtma günü gerektiren iyi hava koşulları ve düşük ekonomik büyüme, emisyonlardaki azalmaya olumlu etki yapmıştı.

Araştırmacılar, henüz tüm petrol ve doğalgaz verilerine sahip olmadıkları için, tahminlerinde yüzde 2'lik bir hata payı olduğunu belirttiler.

Geri Dön 26 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN