Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ocak 2023 Cumartesi

İklim Bakanı’ndan hız sınırı çağrısı

Avusturya’nın İklim Bakanı Leonore Gewessler, ülkedeki otobanlarda saatte 100 kilometrelik hız sınırı çağrısını yineledi.

Bu konunun son zamanlarda mecliste çok yoğun şekilde tartışıldığını söyleyen Bakan, hız sınırının hem kazaları, hem de çevre ve gürültü kirliliğini azaltacağını, bir yandan da sürücülere para tasarrufu sağlayacağını aktardı.

Kleine Zeitung’a verdiği röportajda Avusturya’nın son 30 yıldır iklim koruma konusunda çok az yol katettiğini dile getiren Bakan, ‘Son 3 yılda bunu biraz değiştirdik. Ancak 2040’a kadar karbon nötr olma hedefimize ulaşmak için, çabalarımıza her yıl hızlanarak devam etmeliyiz’ ifadelerini kullandı. Bakan, kendilerini asfalta yapıştırarak protesto yapan iklim aktivistleri hakkında ise, gençlerin endişelerini anladığını söyleyerek, ‘Kimseye zarar gelmediği sürece, bu barışçıl bir protesto ve sivil itaatsizliktir. Demokrasimiz, sivil itaatsizliğe dayanacak kadar güçlü’ ifadelerini kullandı.

Geri Dön 21 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN