Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ocak 2024 Cuma

İklim aktivistleri ünlü kayak merkezini hedef aldı

İklim değişikliğiyle mücadele eden 'Son Nesil' grubu, Avusturya’nın Tirol eyaletindeki, ünlü bir kayak merkezini hedef aldı.

Ischgl kasabasında gerçekleşen eylemde, göstericiler kendilerini asfalta yapıştırdı. Atılan sloganlarda, küresel ısınmaya ve iklim krizine dikkat çekildi. Protestocular, Federal hükümete acil eylem planı çağrısında bulunurken, Avusturya İklim Konseyi’nin tavsiyelerine uyun mesajı verildi. Ancak eylem bu kez kar ve soğuk nedeniyle yalnızca 15 dakika sürdü. 

Eyalet polisi konuya ilişkin soruşturmanın başlatılacağını açıkladı. 

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında, Viyana’da asfalta yapıştıran aktivistler, otobanlardaki hız sınırının saatte 100 kilometreye düşürülmesini talep etmişti. Avusturya Halk Partili (ÖVP) milletvekilleri iklim aktivistlerine, 'hapis cezası' verilmesi gerektiğinde ısrarcı olmuştu. 

Geri Dön 05 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN