Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ekim 2023 Cuma

Hükûmet 2,4 milyarlık ek fonda anlaştı

Avusturya’da geçtiğimiz aralık ayından bu yana, federal hükûmet, eyalet ve belediyeler arasında devam eden finansal dengelemeye ilişkin müzakerelerde anlaşma sağladı.

Maliye Bakanı Magnus Brunner (ÖVP) eyaletlere, belediyelere ve şehirlere her yıl 2,4 milyar avroluk ek fon ayrılacağını duyurdu. ÖVP’li Bakan, bu miktarın 1,1 milyar avrosunun “Geleceğin Fonu” adı altında, iklim, çocuk bakımı ve barınma gibi alanlarda kullanılacağını bildirdi. Almıştan fazla oturumun yapıldığı müzakerelerin ekseninde finansal eşitlik, sağlık ve bakım hizmetleri vardı.

Eyalet başkanları fonu büyük bir adım olarak nitelendirdiler ancak sağlık reformunun başlaması için yeterli olmadığı savunuldu. 

Geri Dön 06 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN