Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2024 Perşembe

HPV aşısı artık 30 yaşına kadar ücretsiz

Avusturya'da 1 Temmuz itibarıyla, HPV aşıları 30 yaşına kadar ücretsiz oldu. Aşılama, 31 Aralık 2025'e kadar devam edecek.

HPV aşısı artık 30 yaşına kadar ücretsiz

Avusturya’da HPV aşısı artık 30 yaşına kadar ücretsiz. Sağlık Dairesi, 1 Temmuz itibarıyla başlayan ücretsiz aşı uygulamasının 31 Aralık 2025'e kadar belirli sağlık merkezlerinde devam edeceğini duyurdu. Daha önce bu aşı sadece 9-21 yaş arasındakiler için ücretsizdi.

Almanya'da ise HPV aşısı, 9-17 yaş arasındaki çocuklar için yasal ve özel sağlık sigortaları tarafından karşılanıyor. Bazı sigortalar, 18 yaş üzerindeki kadın ve erkekler için de aşı masraflarını karşılıyor. Almanya’da Daimi Aşılama Komisyonu (Stiko), rahim, penis ve rektum kanserine karşı aşı olunmasını tavsiye ediyor.

HPV nedir, HPV aşısı neye yarar?

HPV (Human Papilloma Virüsü), cilt ve mukozal yüzeylerde enfeksiyona neden olan bir virüs. Genital bölgede, ağızda ve boğazda siğillere ve bazı kanser türlerine yol açabilir. HPV genellikle cinsel temas yoluyla yayılır ve oldukça yaygın.

HPV aşısı, virüsün neden olduğu enfeksiyonları ve bunlara bağlı gelişebilecek kanser türlerini önlemek için geliştirildi.

Rahim ağzı kanserini önler: Aşı, rahim ağzı kanseri riskini yüzde 90 oranında azaltır.

Diğer kanser rürlerini azaltır: Aşı, anüs, penis, vajina, vulva ve boğaz kanserlerini de önleyebilir.

Genital siğilleri önler: HPV'nin neden olduğu genital siğillere karşı da koruma sağlar.

Toplum sağlığını korur: Yaygın aşılama, HPV enfeksiyonlarının toplumda yayılmasını engelleyerek toplumsal bağışıklık oluşturur.

Geri Dön 04 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN