Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Her 3 kişiden 2’si enflasyondan güçlü şekilde etkileniyor

IMAS anketine göre, Avusturya halkının üçte ikisinden fazlası enflasyondan sert biçimde etkileniyor. Enerji ve gıda fiyatlarındaki artışlar, tüketicileri mümkün olan her kalemde tasarruf yapmaya itiyor.

Kamuoyu araştırma enstitüsü IMAS tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 69’u, enflasyonun kendisini ‘çok kötü’ ya da ‘oldukça kötü’ şekilde etkilediğini söylüyor. Hayat masraflarındaki artıştan ‘hiç’ etkilenmediğini söyleyenlerin oranı ise yüzde beş. 

Tüketiciler, enflasyon nedeniyle birçok alanda harcamalarını kısıyor. Yüzde 63 dışarda yemek yemeyi veya yemek sipariş etmeyi azalttığını, yüzde 54 tatilden tasarruf ettiğini, yüzde 57 market alışverişinde tasarruf yaptığını söylüyor. Neredeyse her 3 kişiden 1’i, eskisine göre daha fazla ikinci el eşya satın alıyor. 

Araştırmaya göre kadınlar (yüzde 55), erkeklere göre (yüzde 51) fiyatlar ve harcamalar konusunda daha bilinçli.

Hükûmet bugün özel oturumla toplanacak

Öte yandan, Avusturya Haber Ajansı’nın parlamentoya yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre hükûmet, enflasyonla mücadele çerçevesinde alınabilecek önlemleri tartışmak için bugün özel oturumla toplanacak. Özellikle kira artışları ve enerji masraflarına karşı önlemlerin gündeme alınması bekleniyor. 

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN