Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Hallstatt sakinleri, kitlesel turizmi protesto etti

Avusturya’nın Halstatt kasabasında yerel halk, kitlesel turizme karşı protesto düzenledi. UNESCO Dünya Miras Listesinde olan, yaklaşık 700 nüfuslu kasabaya, turistik sezonda 10 bini aşkın ziyaretçi geliyor.

Dağlarla çevrili ve göl kıyısında, tarihi ve güzel evlerle dolu olan Halstatt, son yıllarda Avrupa’nın en turistik bölgelerinden biri haline geldi. Turist akını, kasabanın ekonomisi için faydalı olsa da, yerel halk aşırı kalabalıktan şikâyetçi. Kitlesel turizme karşı protesto düzenleyen Halstatt sakinleri, günübirlik turist sayısına sınırlama getirilmesini ve saat 17.00'dan sonra tur otobüslerinin yasaklanmasını talep ediyor.

Halstatt’a gelen çok sayıda turist, göl, kilise kulesi, ve arkaplanda dağ manzarası olan bir noktada selfie çekiliyordu. Kasaba sakinleri, turistlerin bu noktada fotoğraf çekilmesini önlemek için, mayıs ayında bölgeye tahta bir çit örmüştü. Çit daha sonra kaldırıldı, ancak kasabanın belediye başkanı, turistlere bölgede insanların yaşadığını hatırlatacak bir tabela asmak istiyor. 

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN