Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Gıda üreticileri: Fiyatların savaş öncesine dönmesi mümkün değil

Gıda üreticileri, maliyet artışlarına işaret ederek "Gıda fiyatlarının savaş öncesi döneme dönmesi artık mümkün değil" dedi.

Avusturya’da gıda üreticileri hükûmet tarafından uygulanan fiyat baskısını eleştirdi. Vivatis şirketi yöneticisi Hackl, Kurier’e verdiği demeçte, enerji ve lojistik alanlarındanki maliyet artışına işaret ederek, “Gıda fiyatlarının, Ukrayna savaşından önceki seviyelere inmesi artık mümkün değil" diye konuştu. 

Hackl, Avusturya’daki süpermarket fiyatlarının Almanya’ya kıyasla yüksek olmasının maliyet yapısı ve kampanya paylarıyla ilgili olduğunu belirtti. 

Ekonomi Bakanı Martin Kocher (ÖVP) artan gıda fiyatlarıyla mücadele etmek için çevrimiçi fiyat karşılaştırma portallarının yaygınlaştırılacağını, şeffaflığın artırılacağını duyurmuştu. Avusturya İstatistik Kurumu'nun tahminlerine göre enflasyon Avusturya’da eylül ayında yüzde 6,1'e düştü. İşçi Odası’nın (AK) ülke genelinde 40 üründe yaptığı bir araştırmaya göre bu yıl eylül ayında, tüketicilerin gıda maliyetleri bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7,6 arttı. En önemli artışlardan biri geçtiğimiz yıla göre yüzde 43 ile patateste tespit edildi. 

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN