Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2023 Salı

Gıda fiyatları zirvesi sonuçsuz kaldı

Avusturya hükûmetinin, yüksek gıda fiyatlarını düşürmek için düzenlediği zirveden sonuç çıkmadı.

Sağlık Bakanı Johannes Rauch, görüşmelerin devam edeceğini söyledi, ‘hızlı kararlar’ alınacağı taahhüdünde bulundu. Avusturya’da gıda fiyatları, Mart 2023 itibarıyla yıllık bazda yüzde 14,6 arttı. 

Pazartesi günü düzenlenen zirvede, süpermarketlerdeki gıda fiyatlarını kontrol altına almak için ‘Fransa modeli’ önerildi. Fransa’da hükümet, temel gıda fiyatlarını nisan ayından haziran sonuna kadar mümkün olan en düşük seviyede tutmak için süpermarket zincirleriyle anlaşmıştı. 

Ancak Ticaret Birliği, bu öneriyi ‘mantıklı olmadığı’ gerekçesiyle şimdilik reddetti.

Sağlık Bakanı Johannes Rauch, zirveden sonra gazetecilere verdiği demeçte, "İnsanların karışık sorulara basit cevaplar duymak istemesini anlıyorum" diyerek, bir sonraki toplantının çarşamba günü düzenleneceğini ve kararların mümkün olduğunca hızlı şekilde alınacağını dile getirdi. 

Geri Dön 09 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN