Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Gençler için sağlıktan önemlisi yok

Avusturya'da bakanlığın hazırladığı son rapora göre, 16-29 yaş arası gençler için en önemli faktör sağlık.

Avusturya’da Gençlikten Sorumlu Devlet Bakanı Claudia Plakolm (ÖVP), gençlik araştırmacısı Bernhard Heinzlmaier ile birlikte yeni Gençlik Raporu'nu sunarak gençlerin önceliklerini açıkladı. Raporda, 16 ila 29 yaş aralığındaki gençler için sağlığın en önemli faktör olduğu vurgulandı. Ankete katılan gençlerin yüzde 57'si, Covid nedeniyle sağlığın öncelikli olduğunu ifade etti. Güvenli bir iş sahibi olmanın yüzde 47'si için önemli olduğu belirtilirken, kişisel ilgi alanlarına zaman ayırmanın yüzde 46'sı için önem taşıdığı görüldü. İnanç-din (yüzde 13) ve hafta sonu parti düzenleme (yüzde 9) ise gençlerin en az önemsediği konular arasında yer aldı.

Gençlerin yüzde 32'si aşkı bulmayı, iyi not almaktan (yüzde 17) veya politikadan (yüzde 13) daha önemli bulduklarını belirtti.

Ayrıca, Gençlik Raporu'nun sunulduğu toplantıda gençlik araştırmacısı Bernhard Heinzlmaier'in giydiği tişört dikkat çekti. Yeşiller Genel Sekreteri Olga Voglauer, bu tişörtün aşırı sağcı sembolleri içerdiğini ve Federal Şansölyelikte böyle bir kıyafetin giyilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti. Heinzlmaier ise eleştirilere kendi savunmasını yaparak, tişörtün Aşağı Avusturya'da bir metal grubu olan Steinalt'a ait olduğunu belirtti.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN