Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

Geçen yıl 20 bin kişi Avusturya vatandaşı oldu

Avusturya’da federal hükûmet verilerine göre, geçtiğimiz yıl yaklaşık 20 bin kişi Avusturya vatandaşı oldu. 

Rakamlar, 2022 yılına göre yüzde 3,2 düşerken, Yahudi soykırımı kurbanlarının ve onların ailelerinin daha az vatandaşlığa başvurduğu belirtildi.

Vatandaşlığa kabul edilenlerin beşte birinin Avusturya’da doğduğu, her iki kişiden birinin kadın olduğu, üçte birinin ise 18 yaşın altında olduğu açıklandı. Vatandaşlığa en fazla Suriye, Türkiye, Bosna-Hersek ve Afganistan uyrukluların başvurduğu belirtildi. 

2023 senesinde vatandaşlığa kabullerin yaklaşık yüzde 77’sinin yasal haklar nedeniyle gerçekleştiği ve bunların büyük bir çoğunluğunun en az 6 yıldır ülkede yaşadığı kaydedildi.

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN