Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2024 Cuma

Geçen yıl 1.302 ırkçı saldırı kayıtlara geçti

Avusturya’da, sivil toplum örgütü Irkçılık Karşıtı Çalışma ve Sivil Tepki tarafından yayımlanan bir raporda, 2023 yılında 1.302 ırkçı saldırı yaşandığı belirtildi.

Raporda, polis şiddeti, kamusal alanlardaki ayrımcılığa dikkat çekilirken, ırkçılığın yalnızca bireysel bir sorun olmadığı, toplumsal ve kurumsal boyutlarının çok daha derin olduğu vurgulandı. Irkçı saldırıların yüzde 58’inin çevrimiçi vakalar olduğu belirtildi.

Avusturya’da geçtiğimiz yıl bir parkta oturan göçmen gençlerin polis soruşturması sırasında geğirdikleri için 1.700 avro ceza verildiği açıklandı. Ayrımcılıkla mücadele kurumuna başvuran gençlerin, geğirmede dahil olmak üzere üç cezasından ikisinin kaldırılmasına hükmedilmişti.

Geri Dön 22 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN