Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

FPÖ'nün hükûmete katılımına destek artıyor

Avusturya'da yapılan son ankete göre; aşırı sağcı FPÖ'nün hükûmete katılmasını olumlu karşılayanların oranı yüzde 59'a yükseldi.

Avusturya'da "Heute" gazetesi için yapılan bir ankete göre, çoğunluk FPÖ'nün hükûmete katılmasını destekliyor. Ankete katılan 800 kişiden yüzde 59'u, FPÖ'nün uygun bir partner bulması durumunda hükûmette yer almasını olumlu karşılıyor. Buna karşın, yüzde 32 ise bu duruma kesinlikle karşı çıkıyor.

FPÖ'nün seçim sonrası hükûmete girip girmeyeceği henüz belli değil, ancak 29 Eylül'deki seçimlerde net bir zafer kazanması bekleniyor. Anket, FPÖ'ye yönelik şüphelerin azaldığını gösteriyor.

Yeşiller ve SPÖ seçmenleri, FPÖ'nün hükûmete katılmasına en eleştirel bakan gruplar arasında yer alıyor. Yeşillerin yüzde 55'i bu duruma karşı çıkarken, SPÖ seçmenlerinin yüzde 39'u FPÖ'nün hükûmette yer almasına karşı. Neos seçmenleri ise bu konuda ikiye bölünmüş durumda; yüzde 46'sı destekliyor, yüzde 44'ü karşı çıkıyor. FPÖ seçmenlerinin bile yüzde 4'ü partilerinin hükûmete katılmasını istemiyor.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN