Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde

Avusturya'da hükûmet, ev almak isteyenlere kolaylık sağlanması için, tapu ve ipotek tescil ücretlerini kaldırmaya karar verdi.

Avusturya federal hükûmetinin konut edinimi sürecindeki mali yükleri hafifletme amacıyla getirdiği yeni düzenleme, Parlamento'nun Finans Komitesi tarafından onaylandı. Bu düzenlemeyle, 500 bin avroya kadar olan gayrimenkul alımlarında tapu ve ipotek tescil ücretlerinin kaldırılması kararlaştırıldı. Alınan bu karar, özellikle genç insanlar ve aileler için önemli bir mali rahatlama sağlayacak bir adım olarak görülüyor.

Maliye Bakanı Magnus Brunner tarafından yapılan açıklamada, bu hareketin hükûmetin geniş çaplı inşaat paketinin bir parçası olduğu vurgulandı. Bakan Brunner, inşaat sektörünün desteklenmesi ve daha fazla uygun fiyatlı konut sunumu hedefiyle uyumlu bu adımın, artan faiz oranları ve inşaat maliyetleri karşısında bireylere ciddi bir finansal destek sunduğunu belirtti. Yeni düzenlemeyle, potansiyel ev sahiplerinin yan giderlerde 11 bin 500 avroya kadar tasarruf edebilecekleri hesaplanıyor.

Yapılan bu düzenlemenin geçerlilik süresi, belirli tarihlerle sınırlıdır. 31 Mart 2024 tarihinden sonra gerçekleştirilecek gayrimenkul alımları için geçerli olacak bu düzenleme, 1 Temmuz 2024'ten itibaren en geç 30 Haziran 2026 tarihine kadar yapılan tapu tescil başvurularını kapsayacaktır. Bu süre zarfında, düzenlemenin getireceği avantajlardan yararlanılması hedeflenmektedir. İlk etapta iki yıl süreyle sınırlı tutulan bu uygulamanın, piyasada olumlu etkiler yaratması ve vatandaşların ev sahibi olma sürecindeki finansal yüklerini azaltması bekleniyor.

Federal hükûmetin bu adımı, gençler ve aileler başta olmak üzere geniş bir kesimi olumlu yönde etkileyerek, konut edinimi sürecindeki mali baskıları azaltmayı ve inşaat sektörünü teşvik etmeyi amaçlıyor.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN