Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Enflasyona karşı ek önlem paketi

Avusturya hükûmeti, özellikle enerji ve gıda sektörlerinde artan maliyetlere karşı bir enflasyonla mücadele paketi üzerinde anlaştı. Planlara göre, enerji fiyatlarını düşürmeyen şirketlerden daha fazla vergi alınacak.

Enflasyonla mücadele paketindeki en önemli madde, enerji fiyatlarındaki düşüşün hane faturalarına yansıması. Toptan satış piyasasında doğal gaz ve elektrik fiyatları bir süredir düşüyor, ancak enerji tedarik firmaları, daha fazla kar elde etmek amacıyla bunu müşterilere yansıtmıyor.

Başbakan Karl Nehammer, "Enerji tedarikçileri fiyatları hemen düşürmeye başlamazsa, o zaman biz onlardan buna göre ödeme yapmalarını isteyeceğiz" ifadelerini kullandı. Ayrıca, elektrik ve doğal gazda uygulanan tavan fiyat uygulaması da altı ay uzatılacak. 

Yüksek gıda fiyatlarına karşı planlanan önlemler ise pek tatmin edici değil. Planlara göre, hükûmet, düzenli olarak, gıdaların güncel satın alma fiyatını içeren bir ‘gıda şeffaflığı raporu’ yayımlayacak. Süpermarketlerdeki fiyatların düşürülmesi içinse somut bir önlem açıklanmadı.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN