Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
20 Temmuz 2023 Perşembe

Enflasyon haziran ayında yüzde 8’e düştü

 Avusturya’da mayıs ayında yüzde 8,9 olarak ölçülen enflasyon, haziran ayında yüzde 8’e geriledi. Enflasyondaki düşüşün ana sebebi akaryakıt fiyatlarındaki gerileme olurken, gıda ürünlerindeki fiyat artışı da sonunda yavaşlamaya başladı.

Federal İstatistik Ofisi tarafından paylaşılan verilere göre gıda fiyatları, bir önceki yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 11,1 arttı. Gıda enflasyonu, mayıs ayında yüzde 12,3 seviyesindeydi.

Maliye Bakanı Magnus Brunner, ‘Enflasyondaki düşüş eğilimi doğrulandı’ açıklamasında bulundu, enflasyon halen çok yüksek olsa da hükümetin fiyat artışlarına karşı aldığı önlemlerin işe yaradığını savundu.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN