Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ocak 2023 Salı

Enerji faturalarını ödemekte zorlanan dar gelirlilere devlet yardımı

Avusturya'da hükûmet, dar gelirlilere ödediği yardımı genişletiyor. Kira yardımına ek olarak enerji faturası yardımı da alınabilecek. Ödemeler hane büyüklüğüne göre 660 ila 1.460 avro arasında olacak.

Avusturya’da Sosyal İşler Bakanlığının kiralarını ödeyemeyen düşük gelirlilere sağladığı ‘Wohnschirm’ yardımı, enerji masraflarını ve avans ödemelerini de kapsayacak şekilde genişletilecek. Enerji faturalarını ödeyemeyecek durumdaki kişiler, devlet desteği için yardım kuruluşlarına başvurabilecek. Başvurular, Volkshilfe, Caritas, Diakonie ve Kızıl Haç organizasyonlarının danışma merkezlerinden yapılabilecek. İhtiyaç sahiplerinin avans ödemeleri için de, hane büyüklüğüne göre 660 ila 1.460 avro destek sağlanacak. 

İstatistik Ofisi verilerine göre yaklaşık 500 bin kişinin evlerini yeterince ısıtamadığını aktaran Sosyal İşler Bakanı Johannes Rauch, ‘Avusturya’da kimse donmamalı’ açıklamasında bulundu.

Avusturya’da Mart 2022’den bu yana yürürlükte olan ‘Wohnschirm’ yardımı, Bakanlık verilerine göre 5 bin 200 kişiyi evsiz kalmaktan kurtardı. En azından 2026’ya kadar devam etmesi planlanan yardım için ayrılan bütçe, 134 milyon avroya çıkarıldı.

Geri Dön 17 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN