Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Emsal karar: Çalışanlar raporluyken partiye gidebilir

Avusturya yargısı, bir kişinin depresyon nedeniyle raporlu olmasının, parti veya konsere gitmesine engel olmayacağına hükmetti.

Avusturya yargısı emsal niteliğinde bir karara imza attı. Yargıtay, depresyon tanısı nedeniyle raporlu olan çalışanların, parti, konser gibi kültürel etkinliklere katılabileceğine, durumun işten çıkarmak için haklı bir gerekçe olmadığına hükmetti. 

Avusturya’da ruhsal rahatsızlığı nedeniyle raporlu olan bir çalışan, işvereni tarafından partiye gitmesi gerekçe gösterilerek işten çıkarılmıştı. Çalışma Mahkemesi işverenden taraf olmuştu. Ancak karar, Viyana Yüksek Mahkemesi ve Yargıtay tarafından bozuldu; psikolojik problemleri nedeniyle rapor alanların, doktor tavsiyelerine bağlı olarak sosyalleşebileceğine, hastalıkları süresince evde bulunmak zorunda olmadıklarına hükmedildi.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN