Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Aralık 2022 Salı

Emlakçı komisyonuna son

Avusturya’da hükûmet kiracının emlakçıya komisyon ödemesi zorunluluğunu kaldırmaya hazırlanıyor.

Avusturya hükûmeti, ev kiralarken kiracının emlakçı komisyonu ödemesi zorunluluğunu kaldırmaya hazırlanıyor. Mevcut düzenlemeye göre, emlakçıyı ev sahibi tutmuş olsa bile, kiracının emlakçıya iki aylık kira tutarında komisyon ödemesi gerekiyor. Hükümet, bu zorunluluğu kaldırarak kiracıları biraz rahatlatmayı hedefliyor. 

Adalet Bakanı Alma Zadiç, Gençlikten Sorumlu Devlet Sekreteri Claudia Plakolm ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, ‘On yıllardır süregelen bir adaletsizliği ortadan kaldırıyoruz. Kim emlakçı tutuyorsa, komisyonu o ödeyecek’ açıklamasında bulundu.

Temmuz 2023’te yürürlüğe girmesi beklenen yasayla, kiracılardan haksız yere komisyon isteyen emlakçılar, idari para cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

Geri Dön 20 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN