Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ekim 2022 Çarşamba

Emekli maaşlarında yüzde 15 kesinti planı

Avusturya’da emeklilik kasasının açık vermesi nedeniyle önümüzdeki yıl 120 bin emeklinin maaşında yüzde 15’e varan kesinti olacağı belirtildi.

Avusturya’nın emeklilik kasası 2022’nin ilk 3 çeyreğinde yüzde 9,73 açık verdi. Kasanın malvarlığı senenin başından bu yana 2,7 milyar avro azaldı. 

Emekli haklarını koruma vakfı PEKABE, bunun, önümüzdeki yıl 120 bin emeklinin maaşında yüzde 15’e varan kesinti olacağı anlamına geldiğini açıkladı, hükümetin bu konudaki gelişmeleri gözardı ettiği eleştirisinde bulundu. 

Maliye Bakanı Brunner nisan ayında bu sorunla ilgileneceğine söz vermiş, çözüm tekliflerini incelediğini ve uzmanlarla görüştüğünü söylemişti. 

Geri Dön 19 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN