Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ocak 2024 Salı

Eğitime katılan işsizlere ödenen ücret arttı

Avusturya’da İş ve İşçi Bulma Kurumu (AMS) tarafından verilen mesleki eğitimlere katılan işsizlere ek bir ücret ödeniyor. Yeni yılda bu ücretin süresi ve miktarı artırıldı.

Önceden 4 aylık bir eğitim döneminde aylık 190 avro olarak ödenen ücret, bu yıl itibarıyla zamlanıyor. Çalışma ve Ekonomi Bakanı Martin Kocher, dün yaptığı açıklamada, eğitimlere katılanların ek ücretle birlikte kademeli finansman da alacaklarını söyledi. Eğitim ödemelerinin de, bundan sonra yıllık enflasyona göre otomatik olarak artacağı belirtildi.

Yeni eğitim desteği üç aşamadan oluşuyor:

  1. İlk kademede katılımcılar ayda yaklaşık 75 avro alacak.
  2. Eğitim programı en az 4 ay sürerse, ikinci kademe kapsamında yaklaşık 224 avro destek sağlanacak.
  3. Program 1 yıl veya daha uzun sürerse, üçüncü kademe kapsamında 374 avroluk ek ödenek verilecek.

Bakan Kocher, söz konusu uygulama başladığından beri 104 bin kişinin eğitim programlarına katıldığını hatırlatarak “Yeni sistemle birlikte daha fazla kişiye ulaşacağız” dedi ve 145 bin kişi hedefini açıkladı.

Geri Dön 02 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN